Jdi na obsah Jdi na menu
 


6. kapitola - ZV

31. 12. 2012

"Kam to jdete?" zakřičela na ně profesorka, která si ještě nestačila uvědomit, co přesně způsobilo náhlý útěk studentů ze skleníku, protože tohle se jí rozhodně ještě nikdy nestalo. Nemluvě o květináčích s rostlinami, které ve zmatku převrhli.


"Tohle těm studentům neprojde," pomyslela si rozhodně, vzápětí však ztuhla zděšením a ohromeně hleděla na růžovou masožravou rostlinu před sebou, která poměrně rychle zvětšovala svoji velikost. Profesorka bylinkářství ustoupila opatrně o několik kroků a nespouštěla z rostliny oči, poté vytáhla z hábitu svoji hůlku a zmateně zašeptala:


"Kde se tady vzala? Vždyť…“


Mezitím pár desítek metrů od skleníků:


"Viktore! Myslíš, že v tom skleníku ještě někdo zůstal? Protože jestli ano, tak je..."


„Áááááááá…!!!“


Harryho řeč přerušil bolestný výkřik, který se ozval z místa, ze kterého právě utekli. Harry s Viktorem si vyměnili překvapený pohled a jako na povel se rozeběhli zpět. Přece jenom tam nechtěli někoho nechat sežrat smrtící masožravkou, i když pár lidem by to Harry s chutí přál, jeho adoptivní rodina by se klidně bez několika končetin nebo rovnou členů toho tzv. čistokrevného rodu mohla obejít, ušklíbl se.


Během chvilky byli zpátky před vchodem do skleníku, kde se příliš dlouho nezdržovali a vběhli dovnitř, kde se na okamžik zarazili, protože se jim naskytl trochu nepěkný pohled a to už je co říct, když se vezme v úvahu jejich studium v Kruvalu, jak později prohlásil Harry.


 „Incendio!“ švihl okamžitě hůlkou Viktor a zapálil tak masožravce pár listů. Bohužel vzápětí zjistil, že kouzlo příliš účinné nebylo, protože masožravka se trochu oklepala a vztekle zasyčela.


„Reducto!“ zakřičel Harry a ohromeně sledoval, jak se na kytce objevilo jen lehké škrábnutí, takže se podíval na krvácející paní profesorku na podlaze a po bleskovém zhodnocení situace, zakřičel:


„Vezmi ji rychle z dosahu, já tu kytku na chvíli zabavím!“


Popravdě řečeno, Harry si nebyl až tak jistý, jak se masožravky zbavit, protože pokud si dobře vzpomínal, tak při předchozím setkání s tímto druhem rostliny bylo tehdy potřeba hned několik profesorů. Teď litoval, že neviděl jak ji profesoři obrany proti černé magii a též i jen černé magie, zneškodnili.


Pohled Viktora prozradil, že ho napadlo přesně to samé. Důvod byl prostý, jakmile se začal boj, tak poslali profesoři pokud možno, co nejvíce a co nejrychleji ostatní kruvalské studenty pryč aby nepřekáželi, nemluvě o tom, že někdo musel nyní už bývalého profesora bylinkářství odnést na ošetřovnu.


Tudíž ani jeden z nich si nyní nebyl zcela jistý, jak se toho zbavit. Harry se mírně zamračil, vzpomněl si totiž na jeden výrok, který mu kdysi někdo řekl, nebyl si jistý, jak přesně zněl, ale bylo to něco ve smyslu, že když nevíš, tak si něco vymysli a zkoušej dál, nevzdávej se.
Harry potřásl hlavou, na tohle teď není čas, sekundy mají nyní hodnotu vyšší než je obvyklé, každá z další z nich může znamenat smrt…


Mezitím Viktor v rámci možností se pokoušel dostat k profesorce aniž by vyprovokoval tu rostlinku k dalšímu zběsilému útoku. Při pohledu na paní profesorku trochu zezelenal, neboť mu bylo od pohledu jasné, že i kdyby to přežila, tak se to neobejde bez trvalé újmy.
V duchu přitom děkoval svému výcviku v Kruvalu, jinak by už vyklopil svoji snídani. Vlastně nevyklopil, žádnou ráno nestihl. Viktor potřásl hlavou ve snaze se zbavit zbytečných myšlenek, které ho rozptylovaly.


"Mysli, mysli....nějakou slabinu to mít musí. I když je odolnější než, kterákoliv rostlina, pořád je to rostlina..." mumlal si pro sebe Harry a mozek mu pracoval na plné obrátky, když se vyhnul zásahu masožravky, která nyní už soustředila pozornost jen na něj. Náhle  vytřeštil oči poznáním, neboť si vzpomněl na jednu příhodu ze školy, kdy si parta povýšených studentů hrála na černokněžníky a experimentovala s černou magii, která se vymknula kontrole.


"Zložár, který zničí vše, co mu do cesty vstoupí, i kdyby to byl viteál...." zašeptal Harry a sevřel pevněji svoji hůlku, toto bude riskantní, protože pokud se to vymkne kontrole, lehnou popelem nejen skleníky, ale rozšíří se to na pozemky...


Periférním pohledem zpozoroval, že Viktor už byl z dosahu, pokud by to bylo špatné, měl by být schopen se rychle dostat pryč, otázkou by ovšem bylo, jestli by se nevydal zpátky...Ne, nebylo toho moc, co by mohl ztratit, tudíž švihl bez rozmyšlení bleskově svoji hůlkou a zašeptal potřebnou formuli.


Z hůlky vyšlehl proud žhavých plamenů, které se  rychle rozšířily po podlaze a příměly rostlinu k ústupu, což ji příliš nepomohlo a v rámci několika sekund si uchvátily plameny do své moci a hořícím skleníkem se ozval nelidský nářek, který umlknul tak náhle jako se spustil.


"Tak...to bychom měli..." řekl Harry a snažil se, aby se plameny k němu moc nepřibližovali, ovšem o kouři se to říct nemohlo. V záchvatu kašle si vykouzlil neverbálně dýchací bublinu kolem hlavy.


"Mělo mi být jasné, že to bylo moc jednoduché," pomyslil si, když se strop skleníku začal praskat a stěny se roztavovat, nemluvě o vchodu, u kterého se na něj výsměšně uculovaly vysoké plameny.


„Je konec…“ proletělo mu hlavou a zadíval se na plameny, které držel od sebe silou vůle v kouzle. Stačilo by jen se vzdát kontroly nad kouzlem…měl by to udělat? Ne, měl by bojovat. Mávnul hůlkou:


„Wingardium Leviosa!“ a odklonil od sebe trám, který na něj padal, poté štítovým kouzlem Protego od sebe odklonil padající střepy skla. V té chvíli dírou ve stropě se mihl stín a do hroutícího skleníku vletěl Viktor na koštěti.


„Harry!“ vykřikl Viktor a vyhnul se na koštěti nenasytným plamenům a natáhl ruku k němu, aby ho vytáhl k sobě na koště.


„Tak to bylo těsné…“ řekl Harry, když se zhroutili na trávník.


„Musíš ještě zrušit to kouzlo, proč jsi to ještě neudělal?“ zeptal se Viktor, když zpozoroval z dálky, jak skleník spadl jako domeček z karet a oheň se dál šířil po ostatních sklenících.


„Nevím jak, víš přece, že v černé magii jsem tak tak prošel a tohle kouzlo je v osnovách až na sedmý ročník, což mi připomíná, že budeme pozadu kvůli  „studiu“ v Bradavicích.“


„Dobře, zkusím to zrušit, ale nemusí se to povést, protože jsem ho nevyvolal,“ řekl rychle Viktor a zamumlav protikouzlo k ukončení zložáru směrem ke skleníkům, musel to udělat několikrát než všechem požár zmizel a přestal se šířit.


„Hmmm…Karkarov nebude moc nadšený, kde jsou vlastně ostatní studenti?“ zamyslel se Harry.


„Poslal jsem je s tou zraněnou profesorkou na ošetřovnu a do hradu pro nějaké profesory…“


"My o hafoňovi a hafoň za humny," přerušil Viktorovo vysvětlování Harry a ukázal na přibíhající  profesorku McGonagllovou, profesora Snape a ředitele Karkarova a Brumbála.


"Ajejej, ty doutnající trosky se Karkarovi líbit nebudou, ale ty jsi šampion, takže nejspíš to přežiješ," zasténal potichu Viktor směrem k Harrymu, který se ušklíbl a sykl k němu:


"A kdo myslíš, že bude hrát za národní famfrpálový tým za Bulharsko?"


"U Karkarova nikdy nevíš, co vymyslí za trest, klidně by nás mohl poslat na koštětech, abychom doletěli na Měsíc."


"Hmmm a....myslíš, že by to šlo? Se tam tak dostat?"


"Krume, Malfoyi! Co to má znamenat?" přerušil jejich dohadování, ředitel Karkarov, který se spolu s ostatními k nim rychle přiblížili...

 

pozn. au.: Hafoň je kouzelnická rasa psa, který má zdvojený ocas. :-)

 

Komentáře

Přidat komentář

Přehled komentářů

Pongy chief blood influence symptoms

(AEmisymnBits, 4. 10. 2018 16:28)

Torsion bras de quelqu'un est comment calleux votre sang pousse contre les parois de vos arteres lorsque votre coeur sentiment pompe le sang. Arteres sont les tubes qui transportent perseverent b gerer offre sang loin de votre coeur. Chaque temps votre coeur bat, il pompe le sang tout au long vos arteres a la flanerie de votre corps.
https://www.cialispascherfr24.com/tadalafil-generique-prix/

Nová kapitola?

(Samot, 11. 6. 2015 18:04)

možná už otravujem , ale co, letos se tu ještě nikdo neptal :D bude ta nová kapitola, třeba po těhle prázdninách?

Re: Nová kapitola?

(Samot, 17. 2. 2016 23:57)

Co tohle léto? :D

Re: Re: Nová kapitola?

(Samot, 15. 10. 2017 23:33)

Tak ano tohle léto to nebylo...

hp

(sam, 28. 12. 2014 18:57)

Stále věřím, že se tu jednou další nová kapitolka objeví :)

28.12.2014

HP

(Cathy, 15. 11. 2014 10:12)

Ahoj, píšeš ešte vôbec? Lebo už dlhú dobu nič nepribudlo.

Března roku 2014

(Samot, 3. 3. 2014 19:39)

Ehm delší kapitolku? :)

Re: Března roku 2014

(Samot, 14. 10. 2014 22:11)

Říjen 2014... kapitolku? a nebo už sem ani nechodíš?

koment

(crystalka, 3. 4. 2013 20:58)

čau skvělá kapitolovka kdy bude dalsi dil ????

Re: koment

(aksksksxidm, 20. 5. 2014 22:13)

Napíšeš ještě někdy další kapitolku?

"Teoreticky"

(Catherine, 22. 11. 2013 18:14)

Nó, nevím jestli sis všimla, ale už je PO prázdninách! Bude ještě někdy další kapitolka?

:-)

(Aria, 31. 5. 2013 22:45)

Ahoj, děkuji vám všem za komentáře. Dost to pro mě znamená. Nová kapitola...nevím kdy bude, ale bude. :) Nic neslibuji, ale teoreticky by mohla být o prázdninách, teoreticky. ;-)

Koment

(Avatar, 3. 4. 2013 7:35)

Heh, nějak sem to vzdal a chodim sem jednou za půl roku, jestli tu něco nepřibylo... Každopádně jsem měl ještě čas k mojí "pravidelné" kontrole, když se u karlose bavily o této povídce, tak jsem to zkoukl a ono bingo... Už pár měsíců tu je nová kapitola... Moc se mi nový díl líbil, i když byl trochu krátký, v podstatě jen jedna "normální" hodina bylinkářství :D Moc by mě zajímalo pokračování povídky, ale chápu, že se buď nechce, nebo neni čas... :D nebo kombinace obojího :D No nic za půl roku ahoj :)

Chtělo by to další kapitolu

(noname, 17. 3. 2013 0:52)

Ahoj povídka je super. Kdy předpokládáš další kapitolu?

Chtělo by to další kapitolu

(noname, 17. 3. 2013 0:52)

Ahoj povídka je super. Kdy předpokládáš další kapitolu?

:-)

(Lady Corten, 10. 1. 2013 10:07)

Děkuji za další dílek. Jsem zvědavá, jak hodně si nechala profesorku na bylinkářství zřídit a jedtli to přežije stejně tak Jako Harry a Viktor trest, který je asi čeká, ale i tak doufám, že se jim povede se mu vyhnout. Snad další dílek nám dáš co nejdříve. :-)

Pěkný

(En, 8. 1. 2013 14:09)

Pěkná povídka, už se těším na další kapitolu snad přibyde brzy.

:)

(Sien, 2. 1. 2013 23:29)

tak tohle se mi libilo a to sem uz precetla hodne povidek na HP doufám ze brzo bude dalsí kapitolka. XD dík za uzasný poctenícko :)

:-)

(em, 2. 1. 2013 10:52)

Je tu nová kapitolka, super. Už jsem se nemohla dočkat. Snad nás nebudeš dlouho napínat a bude tu brzy další. :-)

hp

(samuel, 1. 1. 2013 18:42)

Jupí, je tady.

 

 

Anketa č. 2


River flows in you


Vzkazníček
Archiv

Kalendář
<< květen / 2021 >>


Statistiky

Online: 1
Celkem: 63174
Měsíc: 157
Den: 4